Proč přenosné ohniště?

Proč si pořídit přenosné ohniště

Zahradní zákoutí může ozvláštnit přenosné ohniště. Ve chvíli, kdy slunce zapadne, se promění ve velmi útulné místo s ohromující atmosférou. Právě zapálené ohniště se stane středobodem celé zahrady.

Výhody přenosného ohniště

Přenosné zahradní ohniště má hned několik výhod. Opatříte-li jej vhodným roštem, může plnit funkci dekorativní i pro přípravu pokrmů. Pro naše předky znamenal oheň zdroj obživy a tepla, pro nás je fascinující koukat do plápolajících plamenů.Ohniste_PALMA___web___detail_V

Neponičí zahradu

Pro to, abyste mohli na zahradě ohniště mít a nemuseli přitom ničit svůj pracně upravovaný trávník, stačí pořídit venkovní přenosné ohniště, které je vyrobeno ze žáruvzdorné oceli a oheň vytvoříte v něm. Nikde vám nebude lítat popílek, po přesunutí ohniště nezůstane v trávě vypálená díra. Přesto si užijete teplo i chutné pokrmy a příjemnou atmosféru. Opravdový oheň milují děti i dospělí. Nemusíte se obávat, že by vám vzplanula tráva okolo.

Bezpečnost

Opomenout nemůžeme ani fakt, že jsou přenosná ohniště velmi bezpečná co se týče stability i použitého materiálu. Vyrábí se z kvalitní oceli nebo litiny, barvy jsou žáruvzdorné a netoxické, což lze doložit příslušnými certifikáty, pokud se obrátíte na spolehlivého prodejce. Na prvním místě je bezpečnost, proto jsou přenosná ohniště vysoce stabilní, nehrozí tedy vyvrácení. Je ovšem potřeba dodržovat zásady bezpečnosti pro manipulaci s otevřeným ohněm a hlídat děti, které jsou velmi zvídavé.

Minimální údržba

Další výhodou, kterou přenosné ohniště s grilem či bez má, jsou minimální nároky na údržbu, případně nulové. Ohniště i grilovací rošt velmi snadno umyjete, stačí si pořídit speciální kartáč, který zakoupíte v každé solidní prodejně.

Široký výběr

Přenosné ohniště může mít celou řadu podob. Může vypadat jako oválná plochá mísa nebo jako kulatý či hranatý koš se stříškou proti větru, i bez. Díky designu snadno zapadne do celkového konceptu prostoru, kde bude umístěno.ruszt-wiszacy-fi-60-cm-stal-nierdzewna-330650

Postavit lze kdekoliv

Díky kvalitní konstrukci nemusí zdobit jen zákoutí zahrady. Postavit jej můžete na jakoukoliv rovnou plochu a tak jej využijete na nezastřešené terase, na balkóně, na zahrádce restaurace, u hotelu. Stejně tak svou funkci splní v kempu nebo sportovním centru, apod. Přenést jej můžete, jak už název vypovídá, velmi snadno a kamkoliv.

Výhody, které přenosné ohniště má, se nedají s tím klasickým srovnávat. Každé místo snadno a rychle přeměníte v kout pro opékání párků, grilování a posezení s přáteli.